پرینتر کانن i-SENSYS LBP6030

معرفی پرینتر کانن i-SENSYS LBP6030

در این مقاله به معرفی پرینتر کانن i-SENSYS LBP6030 ساخت کمپانی کانن در نمایندگی کانن میپردازیم که برای مصارف خانگی طراحی شده‌اند.

بااین‌وجود این فرآورده ترکیب مختلفی از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد. از این موارد می‌توان به گنجایش کمتر سینی کاغذ، سرعت کمتر و فقدان قابلیت چاپ دو رو به‌صورت خودکار Duplex اشاره نمود. از جنبه‌ی مثبت می‌توان به حجم کوچک‌تر و درنتیجه اشغال فضای کمتر بر روی میز کاری اشاره نمود. این مطلب در نمایندگی canon گردآوری شده است.

پرینتر لیزری i-SENSYS LBP6030

پرینتر کانن i-SENSYS LBP6030

رقبای جدی پرینتر 6030 به مدل‌های دیگر کانن اندک نمی‌شوند و برندهای دیگر محصولاتی توانا ( تعمیرات پرینتر ) برای رقابت با این محصول در چنته دارند. از رقبای جدی این مدل می‌توان به مدل‌های Samsung Xpress M2020 و P1102 ساخت کمپانی hp اشاره نمود. پرینتر سامسونگ نسبت به 6030 قیمت کمتری داشته و از سویی سرعتی کمی بیشتر از آن دارد. بااین‌حال گنجایش کارتریج 6030 بیشتر از کارتریج سامسونگ است. درواقع می‌توان گفت بررسی محصولات برای انتخاب محصولی پسندیده در پرینترهای لیزری، پروسه‌ای از مقایسه‌ی معایب و مزایای گوناگون بر پای بست، نیازهای کاربر است که در پسین سبب برگزیدن مدلی پسندیده برای کاربر می‌شود.

مورد نهایی دیگری که باید ذکر شود میزان هزینه‌ای است که کاربر بایستی برای چاپ هر برگه بپردازد و از ( نمایندگی پرینتر های کانن ) مسائلی مانند بها تونر کارتریج فرآورده ناشی می‌شود. چاپ با این دستگاه ارزان‌ترین گزینه در بازار نبوده و چه بسا بتوان محصولاتی دیگری در بازار با هزینه‌ی اقلیت در چاپ هم پیدا نمود. برای محاسبه‌ی هزینه‌ی چاپ بایستی هزینه‌ی موردنیاز برای خرید را بر تعداد صفحات قابل‌چاپ کارتریج تقسیم کنید تا شماره نهایی برای چاپ هر صفحه به دست آید. شارژ کارتریج کانن با توجه به متغیر بودن قیمت فرآورده و بالأخص بها کارتریج در زمان‌های مختلف، محاسبه‌ی این موضوع را در برگزیدن خودتان می‌گذاریم.

تعمیرات پرینترهای کانن

همان‌گونه که پیش‌تر اشاره شد پرینتر6030 از حجم کوچکی برخوردار است. انگیزه این حجم حقیر را می‌توان در ظرفیت ناچیز سینی کاغذ آن ذکر نمود. البته پرینترهایی که برای مصارف خانگی در این رده طراحی می‌شوند معمولاً ظرفیتی مساوی با همین میزان دارند. به‌عنوان قانون نانوشته می‌توان گفت که سینی کاغذ پرینتر توان کار روزانه و نوع کاربری آن را نمایش می‌دهد. با توجه به طراحی این فرآورده برای مصارف خانگی میزان 150 برگ کافی است و زیاد دور است که کسی در خانه بخواهد روزانه بیشتر از 150 برگ به چاپ برساند.