روزانه بسیاری از مشتریان به منظور تعویض قطعات دستگاه خود و رفع عیب آن بدنبال یک مرکز معتبر و همچنین تعمیر کار متخصص پرینتر می‌باشند تا بتوانند دستگاه چاپگر خود را با اطمینان کامل تعمیر و رفع عیب نمایند. تهران پرینتر از این رو برای مشتریان گرامی خود خدمات ویژه ای را تحت عنوان تعمیرات و تعویض قطعات پرینتر در نظر گرفته است. از جلمه خدمات دیگر تهران پرینتر در لیست زیر آمده است : (هزینه تعویض قطعات پرینتر)

تماس با تهران پرینتر - مرکز تعمیرات تخصصی پرینتر در گیشا

تعویض قطعات دستگاه پرینتر به چه صورت است؟

زمانی که دستگاه پرینتر یا چاپگر شما دچار مشکلاتی از جلمه، زمانبر بودن عمل چاپ، اتمام سریع تونر دستگاه، پلیسه یا مچاله شدن برگه پرینت شده، چاپ خطوط اضافه و کثیف شدن برگه پرینت شده باشد نیاز است تا به نمایندگی برای سرویس دستگاه مراجعه شود، پس از بررسی تخصصی دستگاه توسط کارشناس و عیب یابی آن، دستگاه باید مراحل جنرال سرویس و یا سرویس معمولی خود را گذرانده و پس از بررسی مجدد توسط کارشناس و انجام تست کنترل کیفیت، در صورتی که مشکلات دستگاه همچنان باقی بود نیاز است تا قطعات دستگاه توسط کارشناس بررسی شود و در صورت معیوب تشخیص دادن قطعه ای، نسبت به تعویض آن قطعه اقدام شود.

بعد از تعویض قطعه پرینتر، ادامه مراحل چگونه طی میشود؟

زمانی که قطعه معیوب دستگاه توسط کارشناس مربوطه تعویض شد، نوبت به تست نهایی آن می‌رسد و در صورت درست و صحیح بودن عملکرد دستگاه و بر طرف شدن تمامی موارد، دستگاه به مشتری تحویل داده خواهد شد.

روند تعمیرات و تعویض قطعات پرینتر - در تهران پرینتر
روند تعمیرات و تعویض قطعات پرینتر - در تهران پرینتر

قیمت تعویض قطعات به چه صورت است؟

از آنجا که برخی از قطعات نیاز به تعمیر بجای تعویض دارند، تعمیر آنها ممکن است کارساز باشد و مشکل را بر طرف کند، اما در صورتی که تعمیر دستگاه جوابگوی کار نباشد نیاز است تا آن قطعه تعویض شود. نکته اینجاست که زمان هایی که قطعه مورد نظر موجود نباشد یا هزینه آن بالا باشد با مشتری هماهنگ خواهد شد.

در هر صورت قبل از تعمیر هزینه دقیق تعمیرات به مشتری اعلام خواهد شد و در صورت تایید مشتری، فرایند تعمیرات و یا تعویض قطعات شروع می‌شود. توجه داشته باشید که شرکت تهران پرینتر (نمایندگی رسمی HP در ایران) به هیچ وجه از قطعات فیک یا تقلبی استفاده نخواهد کرد و تمامی قطعات کار شده در قسمت تعمیرات اورجینال هستند.

آیا تعویض یا تعمیر قطعه گارانتی دارد؟

از آنجایی که خدمات تهران پرینتر با سایر شرکت ها متفاوت است و به طور کلی فرایند خدمات به شیوه بهتری انجام خواهد شد و در راستای ارتقای کیفیت خدمات، پس از تعمیرات دستگاه های فتوکپی، تعمیرات فکس، تعمیر یا تعویض قطعات پرینتر و خدمات دیگر به مشتری جهت اطمینان و اعتماد بیشتر گارانتی 6 ماهه خدمات ارائه خواهد شد و این گواهی بدین معنی است که در صورتی که قطعه مورد نظر طبق شروط تهران پرینتر دچار مشکل شود تهران پرینتر به صورت کاملا رایگان مشکلات آن را بر طرف خواهد کرد.

هزینه تعویض قطعات پرینتر

آیا امکان تعویض قطعه در محل مشتری وجود دارد؟

 گاهی اوقات مشتریان نیاز دارند تا خدماتی همچون سرویس پرینتر و شارژ کارتریج در محل آنها انجام شود، از این رو برخی خدمات مانند : تعمیرات دستگاه پرینتر در محل مشتری یا تعمیرات دستگاه کپی در محل مشتری قابل انجام است. اما برخی دیگر از خدمات که نیاز به بررسی زیر نظر متخصص دارند، قابل انجام در محل مشتری نیستند. تعویض قطعات یا تعمیرات تخصصی قطعات هم از آن دسته از خدماتی است که متاسفانه در محل مشتری قابل انجام نیست. بنابراین مشتریان باید دستگاهشان را به نمایندگی تعمیرات تهران پرینتر برسانند. آدرس و شماره های تماس تهران پرینتر در قسمت پایین همین صفحه ذکر شده است.

تعویض قطعات و تعمیر قطعات

در هنگام مراجعه مشتری به شرکت تهران پرینتر یکی از مهمترین ملاک ها هزینه اجرت تعویض قطعه و تعمیر آن می‌باشد که علاوه بر هزینه خود قطعه معیوب، هزینه اجرت آن نیز حائز اهمیت است. تهران پرینتر به عنوان یکی از اولین و تخصصی ترین مراکز تعمیرات دستگاه های پرینتر با دارا بودن کادری مجرب شما را با روند و هزینه اجرت تعویض قطعات مکانیکی و الکترونیکی پرینتر آشنا می‌کند :

هزینه تعویض تک به تک قطعات پرینتر

تعویض قطعات پرینتر در مرکز تهران پرینتر بصورت کاملا تخصصی همراه تست نهایی و همراه سرویس پرینتر خدمت مشتریان گرامی انجام می‌شود. در این قسمت سعی بر این داشتیم تا مشتریان گرامی تهران پرینتر را با اجرت تعویض قطعات پرینتر آگاه نمائیم و با توجه به تفاوت در مدل ها و برندهای مختلف، مشتریان می‌توانند برای استعلام دقیق هزینه خدمات با شماره 88287521 تماس حاصل فرمایند.

درخواست مشاوره رایگان - مشاوره کاملا رایگان برای مشتریان - تهران پرینتر

هزینه تعویض فورمتر پرینتر (Formatter)

هزینه تعویض فورمتر پرینتر: در تعویض فورمتر پرینتر نسبت به تعویض بردهای دیگر پرینتر مانند پاور و های ولتاژ زمان کمتری صرف می‌شود. در مدل ها و برندهای گوناگونی که نمایندگی های فروش پرینتر تولید کرده اند قیمت های برد فورمتر و هزینه اجرت تعویض آنها متغیر است. 30 هزار تومان تا 50 هزار تومان

هزینه تعویض برد پاور

هزینه تعویض برد پاور: تعویض برد پاور نسبت به تعویض بردهای دیگر پرینتر نیاز به دقت و زمان بیشتری دارد چراکه در بسیاری از مدل های پرینتر برای تعویض کردن برد پاور می‌بایست بردهای مین برد (Main Board) و های ولتاژ نیز باز شوند تا دسترسی متخصص به منظور تعویض برد پاور ممکن باشد. از این رو با توجه به تنوع در پاورهای هر یک از پرینترها، اجرت آنها معمولا از 30 تا 70 هزار تومان متغیر است.

هزینه تعویض برد های ولتاژ (High Voltage)

هزینه تعویض برد های ولتاژ : در برخی پرینترها برد پاور و برد های ولتاژ یکی می‌باشند و در پرینترهایی که برد های ولتاژ بصورت جداگانه می‌باشد هزینه اجرت تعویض آن بین 35 تا 65 هزار تومان متغیر است.

هزینه تعویض برد انجین (Engine Board)

هزینه تعویض برد انجین : برد انجین یا رابط بین بردها و کابل ها در تنها برخی از پرینترها در نظر گرفته شده است و هزینه تعویض برد انجین بین 25 تا 45 هزار تومان می‌باشد.

قیمت تعویض فیوزینگ (Fusing)

هزینه تعویض فیوزینگ : تعویض فیوزینگ بصورت یونیت در پرینترها بسیار متفاوت است. بدین گونه که در پرینترهای برادر و یا پاناسونیک نسبت به تعویض فیوزینگ پرینترهای اچ پی، کانن و سامسونگ بسیار ساده تر است. در برخی از پرینترها به منظور باز کردن فیوزینگ می‌بایست بردها و قطعات بساری باز شود، از این رو به دلیل تفاوت در مدل ها، زمان تعویض و ساده بودن ویا پیچیدگی در هنگام تعویض فیوزینگ اجرت تعویض این قطعه از پرینتر متفاوت می‌باشد و اجرت تعویض فیوزینگ در پرینترها از 40 هزار تومان تا 100 هزار تومان است.

اجرت تعویض لیزر پرینتر (Printer Laser)

اجرت تعویض لیزر پرینتر : در مدل های مختلف پرینترها برای باز و بسته کردن لیزر پرینتر زمان تعویض و دستور عمل یکسانی وجود ندارد و هزینه تقریبی تعویض لیزر پرینتر از 40 هزار تومان تا 100 هزار تومان متغیر است.

تعویض فیلم، پرس و هیتر فیوزینگ (Film, Press, Hitter)

تعویض فیلم، پرس و هیتر فیوزینگ : در هنگام خرابی فیوزینگ پرینتر این امکان در نمایندگی تهران پرینتر وجود دارد که قطعات جزئی فیوزینگ مانند پرس، فیلم و هیتر آن بصورت جداگانه تعویض شود و هزینه تعویض این قطعات از 40 هزار تومان تا 80 هزار تومان می‌باشد.

اجرت تعویض پیکاپ پرینتر (Pickup)

اجرت تعویض پیکاپ پرینتر (کاغذکش): در اکثر پرینترها جز پرینتر های سامسونگ، پاناسونیک و جوهرافشان ها تعویض کاغذ کش پرینتر به سادگی امکان پذیر است و هزینه تعویض معمولا از مشتریان تهران پرینتر گرفته نمی‌شود و در مدل هایی که تعویض آن مقداری زمان بر باشد از 10 هزار تومان تا 40 هزار تومان در مدل های مختلف پرینتر متغیر است.

اجرت تعویض سلونوئید و کلاچ پرینتر

اجرت تعویض سلونوئید و کلاچ پرینتر : محل قرار گرفتن سلونوئید و کلاچ در پرینترها متفاوت است. در برخی مدل ها نیاز به باز کردن قطعه ای جز سلونوئید و قاب پرینتر دیده نمی‌شود و در برخی مدل ها می‌بایست قطعات و شاسی پرینتر نیز باز شود که مسلما نیازمند زمان بیشتری است. از این رو هزینه اجرت تعویض این دو قطعه در پرینترها از 20 هزار تومان تا 90 هزار تومان است.

اجرت تعویض USB برد فورمتر

اجرت تعویض USB برد فورمتر: تعویض یو اس بی برد فورمتر تخصصی بوده و هزینه اجرت تعویض یو اس بی پرینتر و تعمیر آن 45 هزار تومان می‌باشد.

نکاتی که باید قبل از تعمیر و یا تعویض قطعات دستگاه پرینتر خود به آن توجه کنید

نکته اول: در نمایندگی تعمیرات تهران پرینتر در صورتیکه پرینتر نیاز به جنرال سرویس داشته باشد و بنا به درخواست مشتری این امر امکان پذیرد بوده و در مورد اجرت تعویض قطعات هیچ مبلغی از مشتری دریافت نمی‌شود.

نکته دوم: در مواردی که تعویض قطعه زمان بر نبوده و تعویض قطعه تخصصی نباشد هزینه اجرت تعویض قطعه از مشتری دریافت نشده و تنها هزینه خود قطعه دریافت می‌شود.

نکته سوم: هزینه های اجرت تعویض قطعات به دلیل اینکه مدل های پرینتر بسیار گوناگون بوده و برندهای مختلفی با ساختار گوناگونی وجود دارد از قبیل لیزری، جوهرافشان، حرارتی و سوزنی را تولید می‌نمایند بطور دقیق نمی‌توان هزینه اجرت تعویض قطعات را بیان نمود و مشتریان گرامی می‌توانند با یک تماس و گفتگو با کارشناس مربوطه هزینه های تعویض قطعات را جویا شوند. شماره های تماس تهران پرینتر در پایین همین صفحه ذکر شده است.

نکته چهارم: تعویض قطعاتی از قبیل ترنسفر (Transfer)، موتور پرینتر، فن پرینتر، چرخ دنده ها، کریج پرینتر های جوهرافشان، هد پرینتر، پمپ وکیوم پرینتر، ال سی دی، Rubber key (صفحه کلید)، بلت یونیت در پرینترها بسیار متفاوت هستند از این رو به دلیل گستردگی مدل های پرینتر و برندهای آنها مشتریان می‌توانند با شماره 88287521 تماس گرفته و تنها با گفتن مدل پرینتر خود از اجرت تعویض قطعه معیوب اطلاع کسب نمایند.

هزینه تعویض قطعات دستگاه پریتنر hp در تهران
هزینه تعویض قطعات دستگاه پرینتر سامسونگ
هزینه تعویض قطعات دستگاه پرینتر کنون
هزینه تعویض قطعات دستگاه پرینتر اپسون

خدمات تعویض قطعات بدون اجرت

در اینجا به برخی از خدمات تعویض بدون اجرت تهران پرینتر می‌پردازیم:

 • تعویض کارتریج
 • تعویض یونیت درام
 • تعویض درام کارتریج
 • تعویض بلید کارتریج
 • تعویض داکتر بلید کارتریج
 • تعویض مگنت کارتریج
 • تعویض چیپ ست کارتریج
 • تعویض پیکاپ بسیاری از پرینترها
 • تعویض کاست پرینتر، تعویض قاب پرینتر
 • تعویض پد پیکاپ
 • تعویض پد کاست و بسیاری از قطعات دیگر پرینتر

درباره شرکت تهران پرینتر

تهران پرینتر با دارا بودن کادری بسیار مجرب همواره سعی بر این داشته تا مشتریان را از تمامی مراحل تعمیر پرینتر، اجرت و قیمت قطعات کاملا مطلع نماید تا مشتری با خیالی آسوده تصمیم به تعمیر پرینتر بگیرد.

قیمت هایی که تهران پرینتر به منظور سرویس و اجرت تعویض قطعات برای مشتریان لحاظ نموده است توسط مدیران این شرکت نقد و بررسی شده. سعی بر این بوده تا نازل ترین قیمت ها در زمینه خدمات پرینتر لحاظ گردد.

صفحه اینستاگرام شرکت تهران پرینتر | با دنبال کردن صفحه اینستاگرام تهران پرینتر از محصولات کارکرده برای فروش با خبر شوید. پرینتر
کانال تلگرام شرکت تهران پرینتر | با عضویت در کانال تلگرام تهران پرینتر از آخرین اخبار صنعت چاپ باخبر باشید.

در پایان میتوانید با کلیک روی ستاره های زیر به این مقاله امتیاز دهید.

5/5 - (20 امتیاز)