فهرست محتوای این مقاله

مقدمه و ضرورت آشنایی با مشکلات رایج پرینتر و راه حل آنها

دستگاه پرینتر یکی از پر کاربرد ترین و پرفروش ترین دستگاه ها از خانواده بزرگ ماشین های اداری محسوب می‌شود. که همواره در بازار خرید پرینتر و خدمات تعمیرات پرینتر نقش بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. از این رو به طور کلی خریداران دستگاه پرینتر باید به چند اصل از جمله قیمت، کیفیت و همچنین خدمات تعمیرات پرینتر مد نظر خود دقت بسیار زیادی داشته باشند. در هنگام خرید، یکی از مهمترین ملاک های انتخاب، خدمات پس از فروش و خدمات تعمیرات پرینتر انتخاب شده است. این بدین معناست که هنگام خرید پرینتر می‌بایست پرینتری انتخاب شود که هزینه تعمیرات آن پایین باشد و مراکز و نمایندگی های تعمیرات آن مدل از پرینتر به راحتی در دسترس باشند. زیرا در صورت خرابی پرینتر به راحتی بتوان به نمایندگی و مراکز معتبر تعمیرات پرینتر مربوطه مراجعه نمود و متخصصین بتوانند به سادگی قطعه معیوب را تهییه و ایرادات پرینتر را رفع و تعمیر نمایند و دستگاه را آماده کنند. در این مقاله به مشکلات رایج دستگاه پرینتر و بررسی راه حل های هر کدام می‌پردازیم.

تماس با تهران پرینتر - مرکز تعمیرات تخصصی پرینتر در تهران

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه خرید دستگاه پرینتر با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

مشتریان باید علاوه بر طرز استفاده از پرینتر، باید با مشکلات رایج دستگاه بمنظور حل مشکلات در مواقع خاص آشنا باشند. و راه حل های بر طرف کردن مشکلات را بلند باشند تا در زمان های حساس، دستگاه چاپگر خود را رفع عیب نمایند. از این رو تهران پرینتر به معرفی برخی از این مشکلات رایج و راه حل های آن ها می‌پردازد که در ادامه به نقد و بررسی بیشتر آنها خواهیم پرداخت.

مشکلات رایج دستگاه پرینتر - نمایندگی تعمیرات پرینتر

لیست مشکلات رایج دستگاه پرینتر

مشکلات عمده پرینتر ها، در قسمتهای مکانیکی و الکترونیکی پرینتر است که با توجه به شناخت طرز کارکرد پرینتر می‌توان در موارد بسیاری، مشتری به راحتی مشکل پرینتر را برطرف نمایند.

  • گیر کردن برگه کاغذ در پرینتر
  • پلیسه شدن کاغذ (مچاله شدن)
  • نکشیدن کاغذ
  • سیاه شدن برگه پرینت شده
  • سفید زدن برگه پرینت شده
  • روشن نشدن پرینتر
  • خط انداختن عمودی و افقی در پرینت
  • ارور دادن پرینتر
  • نصب نشدن پرینتر به سیستم کامپیوتر
  • صداهای ناهنجار هنگام پرینت

از جمله موارد و مشکلاتی هستند که در پرینترها بصورت رایج اتفاق می‌افتند.

ایراداتی از قبیل نکشیدن کاغذ، نصب نشدن پرینتر به دستگاه کامپیوتر به صورت بی سیم (Wi-Fi) و با کابل مخصوص USB، کثیف شدن پرینت از جمله ایراداتی هستند که کاربران می‌توانند با برقراری تماس با تهران پرینتر تا حد زیادی مشکل را در صورت معیوب نشدن قطعات پرینتر بر طرف نمایند. و نیاز به ارسال پرینتر به مراکز تعمیر پرینتر تا حد بسیاری کاهش یابد.

قطعات پرینتر - خرید قطعات پرینتر - تعمیر و تعویض قطعات دستگا پرینتر
نمایندگی رسمی برند های Hp – Samsung – Epson – Brother – Canon -Panasonic – Sharp -Toshiba در ایران

مشکلات رایج پرینتر و راه حل برطرف کردن آنها

در این قسمت به معرفی مشکلات رایج دستگاه پرینتر خواهیم پرداخت و در مواردی که کاربر بتواند مشکل پرینتر خود را حل کند و نیاز به مراجعه به مرکز تعمیراتی پرینتر یا نمیاندگی تعمیرات را کاهش دهد می‌پردازیم:

روشن نشدن پرینتر

راه حل مشکل روشن نشدن دستگاه پرینتر (مشکلات رایج دستگاه پرینتر)

در هنگام روشن نشدن پرینتر در ابتدا می‌بایست کاربر از برق ورودی اطمینان کامل حاصل کند و در انتها کابل پاور را چک نماید. در موارد بسیاری بردهای پاور و برد فرمتر دچار مشکل شده که می‌بایست حتما توسط متخصصین مربوطه رفع عیب و تعمیر یا تعویض شوند.

مشکل پلیسه شدن و کرکره ای شدن کاغذ در پرینتر

گیر کردن کاغذ و یا مچاله کردن آن درون پرینتر از دیگر خرابی های مشهود در پرینتر های لیزری به حساب می‌آید که دلیل عمده آن معیوب بودن فیوزینگ پرینتر می‌باشد.

راه حل مشکل مچاله شدن کاغذ در پرینتر

مشکل کند بودن و تاخیر در اجرای دستورات پرینت و چاپ

در هنگام مشاهده کردن این ایراد در پرینتر می‌بایست از کاغذ استاندارد استفاده شود. سپس انتهای فیوزینگ و خروجی پرینتر را چک کرده تا کاغذ یا منگنه و اشیاء دیگری در آن قسمت نباشد. در صورتیکه مشکل پلیسه شدن کاغذ حل نشود می‌بایست توسط کارشناس متخصص فیوزینگ پرینتر چک شده و در صورت لزوم قطعاتی مانند فیلم، هات و پرس فیوزینگ تعویض شود.

شارژ کارتریج بصرفه در نمایندگی تعمیرات پرینتر تهران پرینتر (کلیک کنید)

سیاه کردن پرینت، خط افتادن برروی پرینتر

راه حل مشکل انداختن خط سیاه هنگام پرینت گرفتن

از دیگر مشکلات رایج دستگاه پرینتر مشکل چاپ خطوط نامنظم روی برگه پرینت شده است که برای حل آن باید : اولین مورد در هنگام مشاهده کردن برگه چاپ شده با چاپ نامناسب با خط های عمودی و افقی سیاه کارتریج پرینتر می‌باشد. کاربر می‌تواند با تعویض کردن کارتریج مشکل را رفع نماید و در صورتیکه با تعویض کارتریج مشکل حل نشود متخصصین پرینتر باید در قسمت های لیزر، برد پاور و فیوزینگ به دنبال رفع این موارد از مشکلات پرینتر باشند.

مشکلات رایج دستگاه پرینتر - نمایندگی تعمیرات پرینتر

مشکل کند بودن و تاخیر در اجرای دستورات پرینت و چاپ

راه حل مشکل تاخیر در چاپ در دستگاه پرینتر (مشکلات رایج دستگاه پرینتر)

احتمال اول (بررسی مشکلات کارتریج)

از دیگر مشکلات رایج دستگاه پرینتر مشکل تاخیر در چاپ است که برای حل آن ابتدا می‌بایست کارتریج های پرینتر کاملا چک شود. چرا که هنگام نبود پودر در کارتریج یا معیوب بودن کارتریج و یا شارژ کارتریج نامناسب یا بدلیل کالیبره کردن پرینتر زمان چاپ میتواند طولانی شود.

احتمال دوم (افزایش سرعت چاپ)

تنظیمات پرینتر، سایز کاغذ، جنس و نوع کاغذ  حتما چک شود (می‌توان با انتخاب کردن پیش نمایش Draft مشکل فوق را حل نمود که می‌بایست از قسمت Print and Properties در کامپیوتر کیفیت پرینت را پایین آورده و سرعت پرینت را افزایش داد).

احتمال سوم

حل مشکل با استفاده از روش افزودن RAM (کارت حافظه جانبی)

احتمال چهارم

در انتها مشکل کند بودن در هنگام پرینت می‌تواند از برد اصلی (Formatter) باشد.

مشکل مصرف بالای جوهر و تونر پرینتر (کاهش مصرف جوهر چاپگر)

راه حل مشکل مصرف بالای تونر و جوهر پرینتر (صرفه جویی در مصرف جوهر) (مشکلات رایج دستگاه پرینتر)

از دیگر مشکلات رایج دستگاه پرینتر مصرف بالای تونر و جوهر دستگاه است که برای حل آن باید از از کارتریج پرینتری با مخزن بزرگ تر نسبت به کارتریج استاندارد استفاده کرد و یا استارتر پرینتر و Dpi پرینت را ضعیف کرد و پایین آورد.

هزینه تعمیر و تعویض قطعات دستگاه پرینتر در سال 99 (کلیک کنید)

ارور Replace toner، Toner Cartridge very low و Memory Error در پرینتر

راه حل ارور های Replace Toner، راه حل ارور Toner Cartridge Very Low و Memory Error در دستگاه پرینتر

از دیگر مشکلات رایج دستگاه پرینتر ارور های مختلف دستگاه است که هنگام پرینت مشاهده میکنیم. برای حل این ارور ها باید این گونه عمل کنیم :

ریست کردن پرینتر، بایوس (BIOS) پرینتر، تعویض چیپ ست کارتریج، اضافه کردن چرخ دنده ریست،تعویض کارتریج و در صورتیکه مشکل حل نشد تعمیر یا تعویض برد فرمتر.

مشکلات رایج دستگاه پرینتر - نمایندگی تعمیرات پرینتر

مشکل کندی برقراری ارتباط  با دستگاه پرینتر Wireless (بی سیم)

راه حل مشکل کندی برقراری ارتباط  با دستگاه پرینتر Wireless (بی سیم)

نزدیکتر کردن مودم روتر و یا پرینتر به سیستم و بلند کردن آنتن مودم.

مشکل پرینت نگرفتن پرینتر

راه حل مشکل پرینت نگرفتن پرینتر در شبکه یا پرینت نگرفتن عکس

از دیگر مشکلات رایج دستگاه پرینتر پرینت نکردن و هنگ دستور چاپ است. برای حل این مشکل ابتدا دستور پرینتر را چک کرده و از مدل پرینتر انتخاب شده اطمینان حاصل شود. سپس کابل USB چک شده و در انتها درایور پرینتر مجدد نصب شود و در صورتیکه مشکل پا برجا بود و با سیستم کامپیوتر دیگری نیز عمل پرینت انجام نشد، می‌بایست برای تعمیر پرینتر به نمایندگی تعمیرات پرینتر مراجعه شود و متخصصین باید برد فرمتر و قطعات دیگر پرینتر را به طور دقیق چک نمایند.

مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر

راه حل مشکل جمع شدن کاغذ در چاپگر

استفاده از کاغذ نو و با کیفیت، چک کردن کارتریج و فیوزینگ پرینتر. بررسی وزن کاغذ و اطمینان از ساپورت و پشتیبانی دستگاه از اوزان برگه های کاغذ مختلف.

پرینت سفید یا نوشته های نامربوط پس از چاپ پرینت

یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه پرینتر می‌توان به معیوب بودن پرینت، کمرنگ گرفتن و کثیف گرفتن پرینت اشاره کرد. در پرینترهای لیزری بیشترین مصرف و خرابی در قسمت کارتریج و درام آنها می‌باشد.

در صورتی که کارتریج دستگاه شما یا حتی درام آن ایراد دارد، ما آماده تعمیرات آن هستیم. فقط کافی‌است با ما تماس بگیرید.

راه حل مشکل سفید پرینتر گرفتن

ریست پرینتر، نصب درایور مجدد برای پرینتر. بررسی جوهر و تونر دستگاه و در صورت اتمام تونر شارژ کارتریج دستگاه باید انجام شود.

مشکل نکشیدن کاغذ

راه حل مشکل نکشیدن برگه کاغذ در دستگاه پرینتر

یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه پرینتر نکشیدن کاغذ و بد کشیدن کاغذ است که بسیاری از کاربران را در هنگام پرینت گرفتن دچار مشکل می‌کند. دلیل این امر خرابی پیکاپ ها و یا کلاچ  پرینتر می‌باشد.

دو برگی کشیدن کاغذ هنگام پرینت

راه حل مشکل چند برگی کشیدن در دستگاه های پرینتر

یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه پرینتر چند برگی کشیدن کاغذ توسط دستگاه است که برای بر طرف کردن این مشکل باید جنس کاغذ عوض شود، کاست دستگاه بررسی شود، سپریشن پد دستگاه بررسی شود، پیکاپ، کلاچ و سلونوئید و در انتها فریم پرینتر و برد اصلی پرینتر (Formatter) هم باید چک شود.

در انتها در صورتی که مشکلات شما همچنان پابرجا بود و نتوانستید به تنهایی مشکلات دستگاه‌تان را بر طرف نمایید میتوانید از طریق شما های ذکر شده به صورت رایگان با متخصصین تعمیرات صحبت کنید و از پشت تلفن و بدون هزینه مشکل خود را بر طرف نمایید.

تعمیر و سرویس پرینتر در محل – تهران (تمامی مناطق)

گاهی اوقات بدلیل کمبود وقت و زمان مشتری نیاز دارد تا کارشناس و متخصص تعمیرات، دستگاه مشتری را در محل خود مشتری تعمیر کند. سرویس و تعمیر دستگاه پرینتر در محل مشتری یکی دیگر از خدمات اصلی شرکت تهران پرینتر است. همینطور سرویس و تعمیرات فتوکپی (تمامی برند ها) چه در محل مشتری و چه در مرکز تعمیرات نیز جزء خدمات اصلی ما است.

درخواست مشاوره رایگان - مشاوره کاملا رایگان برای مشتریان - تهران پرینتر

درباره تهران پرینتر بیشتر بدانید

تهران پرینتر، نمایندگی رسمی برند های معتبر ماشین های اداری از جمله دستگاه های فتوکپی، دستگاه های فکس، دستگاه های پرینتر و ماشین آلات دیگر در ایران است. اعتبار و محبوبیت ما در بین رقبا نشان دهنده سال ها تجربه است. فراموش نکنید که دستگاه‌تان را برای تعمیرات به هر شرکتی که از راه رسید ندهید.

سرویس پرینتر Epson در تهران - نمایندگی رسمی Epson

نمایندگی تعمیرات پرینتر های HP SAMSUING EPSON PANASONIC BROTHER

صفحه اینستاگرام شرکت تهران پرینتر | با دنبال کردن صفحه اینستاگرام تهران پرینتر از محصولات کارکرده برای فروش با خبر شوید. پرینتر
کانال تلگرام شرکت تهران پرینتر | با عضویت در کانال تلگرام تهران پرینتر از آخرین اخبار صنعت چاپ باخبر باشید.

در پایان میتوانید با کلیک روی ستاره های زیر به این مقاله امتیاز دهید.

5/5 - (173 امتیاز)